Založ si blog

Blog Najnovšie články

Odpočívaj v pokoji, Maroš Bančej

MAROŠ BANČEJ bol slovenský spisovateľ, básnik, textár a publicista,ktorý patril ešte do „starej školy“ slovenskej literatúry. Prežil si svoje bohémske, aj viac »

Anton Pižurný, 18. júl 2019

Túžba

Voľné dni, niekoľko v rade, ako dlho som sa na ne tešila. Káva nachystaná v hrnčeku, cítim ju aj vo vedľajšej miestnosti. Len keby sa mi chcelo ísť ju zaliať. viac »

Darina Matichová, 18. júl 2019

„Cizí“ gumák

Stále viac mimo. Praha – bratstvo. Krčená zelená, protivládny puč. Brusel – násilie. Chameleon. Vojna NATO, genocída Afriky a pa „Alkohol“ papa. Budapešť viac »

Peter Lipták, 17. júl 2019

Pre kvalitné znalosti k nám svet vždy rád príde

Minulý týždeň v dňoch, 8. až 12. júna 2019, sme zrealizovali vzdelávaciu aktivitu s názvom „Letná univerzita vody“. Mohli sme tak urobiť aj vďaka finančnej viac »

Michal Kravčík, 17. júl 2019

Potulky LXXI – Súľovské skaly a hrad

...keď sme vykročili od parkoviska smerom k turistickým značkám, ktoré nás mali nasmerovať k zrúcanine hradu na Súľovských skalách, museli sme sa otočiť a viac »

Peter Krivda, 17. júl 2019

EÚ. Ešte máme odvahu sa pýtať?

Mám exkolegu Figliara, ktorý ma stále buntoší, že never Nemcom, to sú takí potmehúdi. Ja reku: ako to myslíš, za to, že vyvolali druhú svetovú? Alebo za Marxa viac »

matthew1801, 17. júl 2019

A prečo nie 9. – Kedy sme šťastní. . .

Často sa tvárime, že sa všetko v našom živote odvíja od šťastia. Prajeme si byť šťastní, aj pri všemožných oslavách vinšujeme iným šťastie. Tak čo viac »

elenaistvanova, 17. júl 2019

Kto klame SLOVANOV ?

Kto klame SLOVANOV ? Všeobecne sa málo vie a nekladie sa na to dôraz, že západoeurópski nositelia DNA r1b nie sú Árijci pretože ich pôvodným jazykom bol jazyk uralský, viac »

politolog, 17. júl 2019

Tých 298 obetí z letu MH17 za to nemôžu. . . pietu im nik nevenuje?

Že opäť ako v 20.storočí žijeme v poriadne studenej ideologickej vojne, si uvedomujeme na takýchto udalostiach, ako je piate výročie zostrelenia civilného lietadla viac »

asimo, 17. júl 2019

Hnutie Socialisti

Socializmus V skrini zabudnutých vecí v registri s nálepkou - zmus, ožíva archetyp spálený, na svetlo púšťa ho bradatý muž. Z popola Fénix vyletí, v premene viac »

satura, 17. júl 2019

Čo ťa čaká a neminie. . .

Tieto slová, som uvidela napísané na múriku pri cintoríne, keď som išla pozrieť na hroby svojich najbližších... Netuším, či ich napísal človek so zmyslom pre viac »

devana, 17. júl 2019

Kto vykydá ten Augiášov chliev – 17 ! !!

Milý Peťko Pellegrini. A to je koniec mojich príbehov. Príbehov o obrovskej arogancii moci. Bolo napísané všetko, čo malo byť napísané. JUDr. diktátori tvojho viac »

jano77, 17. júl 2019

91 – opozičný a novinársky blud – Fico na katafalku

Niekedy mám pocit, že žijem v inej galaxii ako väčšina tvorcov verejnej mienky. Najnovším hitom sú hlášky a články typu: Fico na kolenách; Fico bez výtlaku; viac »

trinastyhrac, 17. júl 2019

GDPR a databázy zákazníkov

Základom každej firmy sú obchodné informácie. Sú to kontakty na zákazníkov. Preto sa každá firma snaží budovať si databázu zákazníkov a tiež potenciálnych viac »

Ľubomír Polčic, 17. júl 2019

Čínska Ľudová rep. za 1. polrok utvorila nové svetové rekordy v medzinárodnom ...

Prvý polrok roku 2019 bol pre Čínsku Ľudovú rep. v oblasti zahraničného obchodu opäť výborný. Ako vieme, tak Čínska Ľudová rep. je v ekonomickej vojne s USA. viac »

stan021, 17. júl 2019

Svet bez kešu

Mám rád jednoduché riešenie pre mnohé problémy. Predstavte si, že by sme zajtra mali bezhotovostnú spoločnosť. Svet bez kešu. Čo by sa zmenilo? Určite by viac »

ivanster, 17. júl 2019

Kríza vedomia

Kríza vedomia Sedel som v kupé, keď vpadli dnu štyria výrastkovia. Začala mohutná a hlučná debata. Privrel som oči. Po piatich minútach zrazu bolo ticho. Pozerám, viac »

lalo, 17. júl 2019

Osamelá Hviezda

Osamelá Hviezda mimo roja Nevošla sa Nebu do kŕdľa Načrela mi v noci do pokoja Iná by mnou bola pohrdla . Sama Hviezda - Bežec osamelý Náhodou sa stretli na púti viac »

Drahoslav Mika, 17. júl 2019

Apokalyptická Magma vydala svoj posledný hudobný album, filozoficko-spirituálny Deň ...

"Niet pochýb o tom, že to bol "Deň ničoty" ktorý ma odsúdil na pozastavenie tvorby, pretože po tomto dni to bola už iba ničota, potom už nebolo nič. Ale keďže viac »

Lukáš Perný, 16. júl 2019

Pred trópami sa od oceánu na Slovensko rútia intenzívne prehánky!

Pred trópami sa od oceánu na Slovensko rútia intenzívne prehánky!

17.07.2019 16:00

Pozrite si vo videoprepovedi TV Pravda, aké počasie Slovensku od štvrtka do nedele predpovedá známy meteorológ Peter Jurčovič.

Lex Kiska a lex Čaputová? Necielim priamo na nikoho, hovorí Kresák

Lex Kiska a lex Čaputová? Necielim priamo na nikoho, hovorí Kresák

17.07.2019 16:32

Prezidenti po odchode z úradu nezvykli pokračovať v straníckej politike. S Andrejom Kiskom sa to mení. Poslanec Peter Kresák navrhuje obmedziť prezidentské výhody.

Kováčik odmieta, že donášal Bödörovi

Kováčik odmieta, že donášal Bödörovi

17.07.2019 10:15

Kováčik označil Tóthove vyjadrenia za nepravdivé.

Slovenský turizmus zažíva boom

Slovenský turizmus zažíva boom

17.07.2019 08:00

Domáci cestovný ruch zažíva po dlhých rokoch prudký nárast turistov. V krajine pod Tatrami zvyšujúci sa počet návštevníkov hlásia penzióny, hotely či chaty.